پروتکل tcp چيست ؟

پروتکل tcp چيست ؟

TCP چیست ؟

چاپ طلا : TCP یا Transmission Control Protocol به معنای پروتکل کنترل انتقال است.

TCP پروتکل اصلی در مجموعه پروتکل اینترنت است .در پیاده سازی شبکه اولیه سرچشمه می گیرد که موجب کامل سازی internet protocol(ip) می شود. که به طور کلی به آن مفهوم TCP/IP می گویند.

پروتکل tcp | چاپ طلا

ارتباطی ایمن ، درخواست شده و چک کننده خطا تحویل یک جریان از بایت بین برنامه های در حال اجرا در هاست

برنامه های کاربردی اصلی اینترنت مثل  file transfer, email ,world wide web, remote administration

به TCP بستگی دارد.

پروتکل tcp | چاپ طلا

برنامه هایی که به سرویس انتقال داده مطمئن نیازی ندارند می توانند از پروتکل

User Datagram Protocol (UDP) استفاده کنند که یک سرویس دیتاگرام بدون ارتباط ایجاد می کند که باعث کاهش نهفتگی در مقابل اعتماد پذیری می شود.

پروتکل tcp | چاپ طلا

پروتکل کنترل انتقال، یک سرویس ارتباطی در سطح متوسط بین برنامه کاربردی و پروتکل اینترنت ایجاد می کند. که باعث ارتباط هاست به هاست در سطح لایه انتقال می شود. پروتکل تمام فرآیند های handshaking ( دست دهی) و جزئیات انتقال و اختصاص ارتباط شبکه به برنامه ها را به عهده می گیرد.

پروتکل tcp | چاپ طلا

در پایین ترین سطح پروتکل ، traffic load balancing، و رفتار دیگر شبکه های پیش بینی نشده ، باعث می شود که پاکت ها گم شوند ، تکرار شوند یا خارج از نوبت دریافت شوند، این مشکلات توسط TCP شناسایی می شوند و در خواست ارسال دوباره داده های گم شده را می دهد و سفارش های خارج از نوبت را مدیریت می کند. اگر داده همچنان تحویل داده نشده باقی بماند، منبع ( فرستنده ) از این خطا آگاه می شود.

پروتکل tcp | چاپ طلا

عملیات پروتکل

عملیات پروتکل TCP ممکن است به 3 بخش ( فاز ) تقسیم شود .ارتباط باید به طور مناسب در پردازش های چندگانه دست دهی ، قبل از اینکه وارد فاز ارسال داده ها شود ، ایجاد شود . بعد از اینکه انتقال اطلاعات کامل شد ، خاتمه اطلاعات به صورت بسته شدن مدار مجازی و رها سازی تمام منابع اختصاص داده شده می شود .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

چاپ طلا | طلا چاپ | Chape tala