انواع هکر

انواع هکر

آیا میدانید رنگ کلاه هکران به چه معناست؟

چاپ طلا : در این مقاله با انواع هکران (Hackers) آشنا خواهید شد…

خیلی ها درمورد رنگ کلاه هکر ها شنیده اند (برای مثال هکران کلاه سیاه!) اما از جزئیات و مفهوم آن بی خبر اند.در این مقاله شهر تکنولوژی سعی کرده شما را با این اصطلاحات و انواع هکران آشنا کند.


هکر ها به صورت عمده با توجه به رنگ کلاه به دسته های زیر تقسیم میشوند :

– هکران کلاه سفید(white hat):
هکرهای کلاه سفید به هکرهایی گفته میشود که توسط اطلاعات خودشان حفره های امنیتی را پیدا میکنند و اطلاعات مورد نیاز برای نفوذ را بدست می آورند اما اقدام خراب کارانه ای انجام نمیدهند.همچنین با یافتن نقص در سیستم امنیتی و از ورود هکران کلاه سیاه جلوگیری میکنند.

– هکران کلاه سیاه(black hat):
هکر های کلاه سیاه مخالف و ضد گروه قبلی یعنی هکرهای کلاه سفید هستند.آنها نیز توسط اطلاعاتشان به سیستم های مختلف نفوذ پیدا میکنند و اقدام به دزدی اطلاعات،تهدید،تخریب اطلاعات،جاسوسی و سو استفاده های مخرب دیگر میکنند.جلوگیری از آنها نیز کار هکر های کلاه سفید میباشد.

 

– هکران کلاه خاکستری(در اصطلاحی دیگر Whacker ها):
نام دیگر هکران کلاه خاکستری واکر است.این دسته از هکرها تفریحی و برای خودشان کار میکنند.هدف این هکرها دزدی اطلاعات دیگر رایانهها است و صدمه ای به کامپیوترهای مقصد وارد نمیکنند.تفاوت هکران کلاه خاکستری با کلاه سیاه های این است که آنها (هکران کلاه خاکستری) فقط با هدف سرقت اطلاعات با ارزش به شبکه ها نفوذ میکنند.از نظر دانایی و سطح اطلاعات از هکران کلاه سفید به مراتب عقب تر هستند.همچنین خطر آنها از کلاه سیاه ها کمتر است چون صدمه ای به خود مقصد وارد نمیکنند.
به تعبیر برخی دیگر این دسته بین کلاه سیاه ها و کلاه سفیدان میباشند!یعنی ویژگی هردو گروه را دارا هستند

– هکران کلاه صورتی:
این دسته از نظر خوده من هکر نیستند!
این دسته را افرادی تشکیل میدهند که توسط خرید برنامه های دیگران یا برنامه های مربوط به هک با اطلاعات ناقص اقدام به هک و سو استفاده از اطلاعات دیگران میکنند.
اغلب این دسته افرادی هستند که با هدف رو کم کنی یا تلافی و انتقام دست به هک میزنند.

 

با توجه به پرسش یکی از کاربران در بخش نظرات مطلب بروز شد و چند رنگ دیگه هم توضیح داده شده است.

کلاه سبز به هکران تازه کار گفته می شود که تمرین هک را تازه شروع کرده اند.
کلاه آبی ها معمولا برای تفریح و یا انتقام از شخص خاصی به این دسته فعالیت ها می پردازند.
کلاه بنفش ها اغلب خودشان را هک می کنند بدین صورت که سیستم جدید میخرند و سیستم قدیمی خود را هک می کنند تا مهارت خودشان در هک را بسنجند.
در مورد کلاه زرد ها هم تقریبا می توان گفت افرادی که از توانییشون در جهت های مثبت استفاده می کنند و علت انتخاب این رنگ الهام گرفته شده از خورشید است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

چاپ طلا | طلا چاپ | Chape tala